Zachráňte si hrivu!

2019, Playboy

Trápi vás strata vlasov? Ak nepomáhajú zázračné vodičky, správna strava ani vitamínové preparáty, jedinou cestou, ako získať vlasy späť natrvalo, je transplantácia.

Stres vám ničí vlasy

2019, pluska.sk

Veľa práce, málo spánku, do toho sa pridruží ešte aj nejaký žúr a o pol roka zistíte, že máte na hlave výrazne menej vlasov. Nie vždy za preriedenou korunou krásy stoja hormóny či zmena ročného obdobia. Mnohí si stále neuvedomujú, že „obyčajný“ stres je zodpovedný aj za vypadávanie vlasov.

Aby vlasy dobre vyzerali, potrebujú ENERGIU A ČAS

2019, Playboy

Mužom dnes záleží na výzore oveľa viac ako v minulosti. Výrazne k tomu prispela éra sociálnych sietí a samozrejme hipsterstvo, ktoré prinieslo medzi mužmi populárny lumberjack look s dokonalými účesmi a dlhšou bradou či strniskom upraveným ako zo škatuľky.

Najedzte sa pre krásne vlasy

2019, zdravie.sk

Pre krásne vlasy sme ochotné kúpiť (takmer) akýkoľvek prípravok. Niekedy však zabúdame, že vlasy treba pestovať najmä zvnútra – vyváženou a pestrou stravou s obsahom pre vlasy prospešných látok. Ich výživa je totiž aspoň tak dôležitá ako kvalitný šampón či stylingové prípravky.

Krásne vlasy so stravovacím plánom

2019, iZdravie.sk

„Ponocovanie, diéty alebo naopak prejedanie sa, nedostatok ovocia a zeleniny kráse vlasov neprospievajú. Nezdravým životným štýlom vlasy trpia, sú suché, krepovité a vypadávajú,“ hovorí odborník MUDr. Ján Popovič.

Na jeseň nepadá

2018, Rytmus života, PDF

„Nikdy nedovoľte, aby ste oplešateli. Najhoršia vec, ktorá sa mužovi môže stať je plešina,“ neodpustil si poznámku na margo straty vlasov 45. americký prezident.

Keď testosterón škodí

2018, Rytmus života, PDF

“Vypadávanie vlasov postihuje čoraz viac mužov, ale i žien. Kým u mladších žien býva príčinou straty vlasov nevhodná starostlivosť, zlá životospráva či hormnonálne zmeny po půrodě, vo vyššom veku nás o korunu krásy pripravuje testosterón”

Prečo ženy prichádzajú o vlasy?

21. September 2018, Ženskýweb.sk

“Nie. Nie je to kvôli mužom. Aj keď, deje sa to kvôli hormónu, ktorý je považovaný za čisto mužský. Určitú hladinu testosterónu však produkuje aj ženské telo, a práve on je príčinou našich patálií s korunou krásy. Textúra vlasov a ich hustota je však podmienená mnohými faktormi, no uplatňujú sa najmä tie genetické.”

Keď testosterón škodí

7. August 2018, Tlačová správa

Vypadávanievlasov postihuje stále väčšie množstvo mužov a žien. U žien v mladšomveku je príčinou vypadávania vlasov obvykle nevhodná starostlivosť či zláživotospráva. Vlasy môžu ženám prechodne viac vypadávať i po pôrode, čo súvisís hormonálnymi zmenami počas tohoto obdobia. Vo vyššom veku je príčinouvypadávania vlasov menopauza.

5 najčastejších mýtov o zvýšení hustoty vlasov

17. Júl 2018, femme.sk

“Vlasy. Právom ich nazývame korunou krásy. Dokážu totiž do nebies vyniesť či úplne zničiť naše celkové vizuálne pôsobenie. Práve preto sa o ne denno-denne staráme, pestujeme ich, vyživujeme a investujeme nemalé finančné prostriedky do prípravkov a preparátov, ktoré im majú zabezpečiť zdravý vzhľad, lesk a najmä hustotu.”

Ani vlások nazmar

7. August 2018, Tlačová správa

Vypadávanievlasov postihuje stále väčšie množstvo mužov a žien. U žien v mladšomveku je príčinou vypadávania vlasov obvykle nevhodná starostlivosť či zláživotospráva. Vlasy môžu ženám prechodne viac vypadávať i po pôrode, čo súvisís hormonálnymi zmenami počas tohoto obdobia. Vo vyššom veku je príčinouvypadávania vlasov menopauza.

Ako sa brániť neférovým marketingovým praktikám na internete

8. august 2018, Plus JEDEN DEŇ

“Internet je nástroj, ktorý nám otvára nekonečné možnosti, najmä v oblasti marketingu.Ponúka široký priestor, ktorý vieme využiť vo svoj prospech, no dáva do rúk zbrane tím, ktorí nemajú v úmysle hrať fair-play.”

Padajú vám vlasy? Riešením je transplantácia

september 2018, magazín zdravia, PDF

“Vypadávanie vlasov postihuje vysoké percento populácie, a to tak mužov, ako i ženy, a takmer každý človek počas svojho života zažil nejaký problém s vlasmi.”

Chcete mať husté vlasy?

2018, HAIR&BEAUTY

“Vedeli ste, že hustotu vlasov určuje počet folikulov a množstvo vlasov, ktoré z nich vyrastá? Tento počet je daný geneticky a žiaden zo šampónov či preparátov na zvýšenie hustoty vlasov ho nezvýši.”